42 Yıllık Tecrübe, Kaliteyle Buluştu.


  • Firmamız 1981 yılında İstanbul da Ali SOHTORİKOĞLU tarafından SOHTORİKOĞLU MAKİNA adı altında Plastik Şişirme Makineleri İmalatı konusunda faaliyet göstermek üzere kurulmuştur. İlerleyen yıllarda firmamız kurumsallaşarak SOHTORİKOĞLU MAKİNA SANAYİ TİC. LTD. ŞTİ. unvanını almıştır.


Firmamız ilk kurulduğu günden bu güne kadar tek bir konu üzerinde faaliyet göstermiş olup bu sayede deneyim ve tecrübesini maksimum seviyeye çıkartmıştır. Bu sayede Plastik Şişirme Makineleri alanında Türkiye de lider üretici olmuştur. Müşteri taleplerinde en yeni, en verimli ve en uygun çözümleri sunmuş, satış sonrası hizmet ve eğitimi ile plastik sektöründe bilgi ve deneyimlerini aktarmayı ilke haline getirmiştir.

Günümüz şartları gereği plastik ürünlerinin üretimleri gelişmekte olan teknolojik ilerlemelere paralel olarak firmamız tarafından takip edilmektedir.

Kuruluşundan bu güne kadar birçok ilke imza atan SOHTORİKOĞLU MAKİNA SAN. TİC. LTD. ŞTİ. bundan sonrada yapılamayana ilk olarak el atacak ve aynı başarıyı tekrar edecektir. Türkiye de milli ve yerli olarak ilk defa firmamız tarafından üretilen makinelere örnek olarak;


• PVC Plastik Şişirme Makinesi İmalatı
• Akümülatör Kafa Plastik Şişirme Makinesi
• Coex Çok Katlı Plastik Şişirme Makinesi
• Çift Katlı Akümülatör Kafa Plastik Şişirme Makinesi gösterilebilir.


Üretimini yaptığımız makinelerde kalite ve uzun süreli kullanımı göz önünde bulundurmakta olup bunun sonucu olarak 35 yıl önce ürettiğimiz makinelerin dahi hâlâ faal olarak çalışmakta olduğunu ve sektöre hizmet verdiğini görüyoruz.

SOHTORİKOĞLU HAKKINDA