Plastik Şişirme Makinası Tesisi Nasıl Kurulur?

Plastik Şişirme Makinası Tesisi Nasıl Kurulur?

Plastik Şişirme Makinesi ve Plastik Şişirme Kalıbının Plastik Şişirme Tesisinde olması gereken temel makine ve teçhizat şunlardır; Plastik Şişirme Makinesi, Plastik Şişirme Kalıbı, Hava Kompresörü, Su Soğutma Cihazı, Plastik Kırma Makinesi.

Isınan kısımları soğutmak için ve soğuk su kullanılmaktadır. Plastik Şişirme Prosesinde basınçlı havaya ihtiyaç duyulmaktadır. Dolayısı ile bir hava kompresörü ihtiyacı vardır.

Plastik Şişirme Teknolojisi ile üretilen ürünlerin belli kısımlarında fazlalıklar (çapaklar) olacaktır. Bu fazlalıklar ( çapaklar) tekrardan kullanılabilmekte olup, fire değildir. Çapakların tekrardan kullanılabilmesi için granül hale getirilmesi gerektiğinden Plastik Kırma Makinesi tesiste bulundurulması gerekmektedir.

Altyapı olarak, Plastik Şişirme Prosesinde makine büyüklüğüne göre elektrik gücü ihtiyacı önemli bir husustur. Üretilen ürünler hacimli olacağından oldukça fazla depolama alanına ihtiyaç duyulmaktadır.

Plastik Şişirme Makinası İmalatı Nedir, Nasıl Yapılmaktadır?

Plastik Şişirme Makine İmalatı temel olarak Pet Şişirme Makinaları, Plastik Enjeksiyon Makinaları, Ekstruder makinaları vs. birçok plastiğe şekil veren makineler ile benzerdir. Şişirme Makinelerinin en belirgin farklılığı kafa sistemidir. Plastik Şişirme Makinelerinin üretim süreci, makinenin kapasitesine göre değişmekte olup 1 ay ile 5 ay arası zaman diliminde üretilebilmektedir. En önemli husus eriyik plastiğe baskı öncesi hiçbir kalıplama yapmadan istenilen şekli ve cidar kalınlığının verilebilmesidir.